Trening „Lobiranje i javno zastupanje“

U okviru projekta “PRO.ME.NE”, koji finansira Evropska Unija, a sprovodi Caritas, 23. i 24. januara u prostorijama Caritasa u Beogradu održan je trening na temu „Strateško planiranje. Lobiranje i javno zastupanje“. Na ovom treningu učestvovali članovi udruženja korisnika iz Beograda, Pirota, Niša, Zrenjanina, Novog Sada i Novog Kneževca. Predavači su bili Snežana Stojanović i Dubravka Velat, članovi Tima TRI trenera Građanskih inicijativa.

20150123_123324_Richtone(HDR) (1024x576)

Teme ovog susreta su bile: misija mreže udruženja korisnika psihijatrijskih usluga, njeni ciljevi, resursi, način upravljanja i etički principi, o kojima su učesnici imali prilike da razgovaraju u grupama i daju svoje predloge. Učesnici su definisali da je misija mreže da zajedničkim snagama rade na prevenciji mentalnih poremećaja, smanjenju stigme i poboljšanju kvaliteta života osoba sa mentalnim poteškoćama u njihovom okruženju, čime bi doprineli njihovom uključivanju u zajednicu, kao i punom poštovanju njihovih prava u skladu sa međunarodnim standardima.

20150123_123523_Richtone(HDR) (1024x576)