Poziv za podnošenje projekta za organizacije civilnog društva

Ovaj poziv je zatvoren

U okviru projekta „HUMAN RIGHTS PROMENE – HUMAN RIGHTS PROmotion in MEntal health NEtworks“ finansiranog od strane Evropske Unije i sufinansiranog od strane Vlade Republike Srbije preko Kancelarije za saradnju sa civilnim društvom, Caritas Srbije raspisuje poziv za podnošenje projekata za organizacije civilnog društva.

Opšti cilj projekat jeste promocija poštovanja ljudskih prava osoba sa mentalnim smetnjama i osoba sa invaliditetom i razvijanje njihovih individualnih veština, kao i podizanje kapaciteta njihovih organizacija kako bi postale branioci ljudskih prava.

Poziv za podnošenje predloga projekta raspisuje se kao aktivnost u okviru prvog specifičnog cilja: Osnaživanje udruženja osoba sa mentalnim smetnjama i osoba sa  invaliditetom kako bi postala branioci ljudskih prava, sa posebnim fokusom na socijalna i ekonomska prava.

Cilj raspisivanja poziva za podnošenje projekata jeste da se podrže inicijative u vidu razvijanja novih ili jačanja postojećih socijalnih preduzeća predloženih i vođenih od strane organizacija osoba sa mentalnim smetnjama ili osoba sa invaliditetom ili organizacija koje pružaju podršku ovim osobama čime bi se doprinelo stvaranju prilika za ostvarivanje socijalnih i ekonomskih prava ovih ranjivih grupa.

Rok za podnošenje predloga projekta jeste  08. april 2017.

HR PROMENE – Prijavni formular

Smernice za podnosenje projekata PROMENE