POZIV ZA UČEŠĆE NA TRENINZIMA Odnosi s javnošću & Fundraising

Udruženje Naša kuća i organizacija Caritas Srbije, u okviru regionalnog projekta SOCIETIES koji finansira Evropska unija, organizuju dva treninga na sledeće teme:

1. Odnosi s javnošću,

2. Fundraising.

Treninzi su deo programa izgradnje kapaciteta organizacija civilnog društva u procesima socijalne inkluzije i razvoja dijaloga sa institucijama i imaju za cilj da osnaže organizacije po  pitanju upotrebe medija, vođenja komunikacije i odnosa s javnošću, kao i prikupljanja sredstava kako bi organizacije civilnog društva lakše postizale svoje socijalne ciljeve.

Treninzi su namenjeni isključivo organizacijama koje se bave osobama sa mentalnim smetnjama ili koje okupljaju osobe sa invaliditetom.

Udruženje Naša kuća i Caritas Srbije ovom prilikom pozivaju zainteresovane organizacije civilnog društva da pošalju prijavu koja uključuje:

–  kratak opis organizacije (misija/ciljne grupe/polje delovanja) i

–  popunjenu anketu o iskustvu organizacije (PR&Fundrasing), i

– ime i kontakt jednog predstavnika/ce organizacije i njegovu/njenu poziciju u                      organizaciji

Treninzi su besplatni, a učesnicima van Beograda obezbeđeni su smeštaj i hrana tokom treninga. Projekat nije u mogućnost da učesnicima nadoknadi troškove prevoza te taj trošak snose same organizacije.

Molimo zainteresovane organizacije da posebno naglase ukoliko žele da učestvuju samo na jednom od dva treninga.

Treninge će držati treneri iz udruženja Naša kuća i treneri iz organizacije Smart Kolektiv.

Datumi treninga:

Odnosi s javnošću: 21. i 22. novembar 2018.

Fundraising: 12. i 13. decembar 2018.

Mesto održavanja: Beograd, Svetozara Markovića 42 (Smart Kolektiv)

S obzirom na to da je broj mesta vrlo ograničen, molimo Vas da prijave pošaljete do 15.11. 2018. na mejl: marina.kostic@caritas.rs.

Naknadne prijave nećemo biti u mogućnosti da prihvatimo.

Samo izabrani kandidati će biti kontaktirani u vezi sa svim logističkim detaljima oko treninga.

Ovde možete preuzeti anketu koju treba popuniti: ANKETA