Caritas Srbije postao član izvršnog odbora Caritasa Evrope

Na regionalnoj konferenciji, najvišem organu upravljanja Caritasa Evrope, 21. maja 2014. u Soesterbergu, Holandija, izabran je novi izvršni odbor, koji ima mandat od 2015. do 2019. godine.

Za predsednika Caritasa Evrope izabran je Mons. Luc Van Looy iz Belgije, koji će zameniti prečasnog Erny Gillena.

Za budućeg podpredsednika Caritasa Evrope izabran je Bernard Thibaud, direktor Secours catholique – Caritasa Francuske. On će zameniti Andrija Waskowycza iz Caritasa Ukrajne.

Za generalnog sekretara Caritasa Evropa za sledeće 4 godine ponovo je izabran Jorge Nuño Mayer.

Svi članovi budućeg izvršnog odbora Caritasa Evrope, za sledeće četiri godine (2015-2019), među kojima je i Caritas Srbije, su:

Mons. Luc Van Looy, predsednik, Caritas Belgije

Bernard Thibaud, podpredsednik, Secours catholique – Caritas Francuske

Caritas Ceške Republike

Caritas Engleske i Velsa (CAFOD & CSAN)

Caritas Srbije

Caritas Španije

Caritas Švedske

Caritas Švajcarske

Secours catholique (Caritas Francuske), Caritas Engleske i Velsa i Caritas Španije će predstavljati Caritas Evrope u Savetu Caritasa Internacionalis.