Zašto 365 dana za mentalno zdravlje?

Antistigma kampanja Caritas i Ministarstva zdravlja Republike Srbije

Povodom 10-og oktobra, Svetskog dana mentalnog zdravlja, Caritas zajedno sa Ministarstvom zdravlja Republike Srbije pokreće antistigma kampanju pod nazivom „365 dana za mentalno zdravlje“. Kampanju srpovodi Caritas u saradnji sa Ministarstvom zdravlja, a u partnerstvu sa kancelarijom SZO u Srbiji, Ministarstvom za rad i socijalnu politiku, Dobrotvornim fondom Srpske pravoslavne crkve “Čovekoljublje“, televizijom Studio B i udruženjima korisnika zdravstvenih usluga.

covek je coveku lek

Petak 8. oktobar
BEOGRAD,MEDIJA CENTAR – 12:00
Konferencija za štampu.

Učesnici: DR. PERIŠA SIMONOVIĆ, državni sekretar Ministarstva zdravlja; MONS. STANISLAV HOČEVAR, beogradski nadbiskup i predsednik Caritasa Srbije i Crne Gore; DR. MELITA VUJNOVIĆ, Svetska zdravstvena organizacija; O. VUKAŠIN MILIĆEVIĆ, direktor radija „Slovo Ljubve“ beogradsko-karlovačke arhiepiskopije; MIROSLAV MIŠIĆ, predsednik udruženja “Valenca” – udruženje korisnika službi za mentalno zdravlje iz Niša.
Moderator: DARKO TOT, koordinator Caritasa Srbije i Crne Gore.

Subota 9. oktobar
BEOGRAD, ADA CIGANLIJA – 12:00
Fudbalska utakmica, u kojoj će učestvovati poznate ličnosti, korisnici, lekari, volonteri, prolaznici.
Promocionalni štandovi udruženja korisnika.
Distribucija kalendara za 2011. pod nazivom “365 dana za mentalno zdravlje” i drugog materijala

NOVI SAD, ULICA ZMAJ JOVINA – 10:00
Promotivne i informativne aktivnosti na štandovima
Kreativne radionice

NOVI SAD, NS INFO CENTAR– 13:00
Konferencija za štampu. Učešče predstavnika Caritasa, Pravoslavne crkve, Pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo, Instituta za psihijatriju, Gradskog sekretarijata za zdravstvo, Dnevnog centra za mentalno zdravlje, i druge organizacije.

ZRENJANIN, CENTAR GRADA – 9:00
Promotivne i informativne aktivnosti (volonteri Caritasa Zrenjanin, Humanitarnog centra Duga, članovi grupe za samopomoć Iskrice duha).

ZRENJANIN, ZRENJANINSKI DOM KULTURE– 10:00
Promotivna i prodajna izložba likovnih radova članova grupe za samopomoć.

Nedelja 10. oktobar
VALJEVO, EDUKATIVNI CENTAR ZDRAVSTVENOG CENTRA – 11:00
Predstavljanje časopisa korisnika službe za mentalno zdravlje
Konferencija za štampu