Trening izgradnje kapaciteta OCD i mreže Branilaca ljudskih prava

U okviru Caritasovog projekta HUMAN RIGHTS PROMENE – HUMAN RIGHTS PROmotion in MEntal health Networks u InCentru u Beogradu 26. i 27. januara održan je drugi trening u okviru aktivnosti koja ima za cilj izgradnju kapaciteta organizacija civilnog društva (OCD) i stvaranje mreže Branilaca ljudskih prava. Na treningu su bili prisutni predstavnici udruženja osoba sa mentalnim smetnjama i invaliditetom: Herc i Videa iz Beograda, Psihozon iz Sombora, Zračak iz Valjeva, Duševna oaza iz Vršca, Zrak nade iz Kovina, Nova vizija iz Kikinde, Valenca iz Niša i Ekumenska humanitarna organizacija iz Novog Sada. Na ovom treningu učesnici su imali prilike da se upoznaju sa elementima neophodnim za razvoj socijalnog preduzeća kao forme koja može da im omogući stvaranje prilika za ostvarivanje socijalnih i ekonomskih prava članova njihovih organizacija.

flag yelowProjekat HUMAN RIGHTS PROMENE – HUMAN RIGHTS PROmotion in MEntal health Network je finansiran je od strane Evropske unije, u okviru programa Evropski instrumenti za demokratiju i ljudska prava (EIDHR).