Prezentacija Caritasa na godišnjem sastanku Stalne konferencije gradova i opština

Na godišnji sastanak poverenika Stalne konferencije gradova i opština, održan 3. novembra, pozvan je i Caritas, kako bi predstavio svoj rad širom Srbije. Ovom prilikom Darko Tot, nacionalni koordinator i Jelena Ankić, projektni koordinator Caritasa Srbije predstavili su polja delovanja mreže Caritasa u Srbiji, projekte koje sprovodi i mogućnosti saradnje sa lokalnim samoupravama, posebno u realizaciji EU projekata i na planu smanjivanju rizika od elementarnih nepogoda..
Caritas je trenutno prisutan u 40 opština u Srbiji, u kojima sprovodi aktivnosti na polju pružanja urgentne pomoći, brige o starima, promocije mentalnog zdravlja i smanjivanja rizika od elementarnih nepogoda.

20161103_11423120161103_115537