Okrugli sto u Subotici na temu smanjivanja rizika od elementarnih nepogoda

U organizaciji Caritasa 9. septembra u prostorijama Gradske kuće u Subotici organizovan je okrugli sto na temu smanjivanja rizika od elementarnih nepogoda u ovoj opštini. Ovom događaju prisustvovali su predstavnici grada Subotice, Caritasa, udruženja poljoprivrednika i dobrovoljnog vatrogasnog društva iz Čantavira i Tavankuta.
Magistar civilne zaštite Jovana Lončarević je tokom ovog događaja predstavila različite elementarne nepogode i načine kako umanjiti njihove štetne uticaje, kao i sam Caritasov projekat „Smanjivanje rizika od elementarnih nepogoda“, do sada realizovane aktivnosti i one koje su u planu, kao što su: okrugli stolovi, radionice u školama i ekološke akcije u cilju smanjivanja rizika. Okrugli stolovi predstavljaju značajan segment ovog projekta, jer se time jača podrška lokalne zajednice u suočavanju sa izazovima i štetom koju elementarne nepogodne mogu naneti.

subotica, okrugli sto 9.sept 2016d

subotica, okrugli sto 9.sept 2016esubotica, okrugli sto 9.sept 2016h