Caritas Srbije na Međunarodnoj donatorskoj konferenciji u Briselu

20140716_204823

Na Međunarodnoj donatorskoj konfernciji koja je 16. jula održana u Briselu učestvovao je g-din Darko Tot, koordinator Caritasa Srbije. On je istakao je da postoji mnogo organizacija koje su uključene u pružanje pomoći nakon poplava, ali veoma mali broj njih bio pozvan na Međunarodnu donatorsku konferenciju.
»Caritas je jedna od pozvanih organizacija i to bi trebalo čitati kao jednu potvrdu svega onoga što Caritas radi od kad su poplave krenule u maju. To jeste na neki način potvrda onoga što smo radili, ali i obaveza da ono što smo počeli nastavimo da radimo i u nekom narednom periodu, jer ako se o poplavama ne govori daleko od toga da ljudi nisu u potrebi. Ljudi su i dalje bez kuća, bez pokućstva. U prvim danima je bilo najlakše izraziti solidarnost, ali potrebe su i dalje prisutne i solidarnost je potrebna i dalje« – bile su reči koorinatora Caritasa Srbije.

20140716_185842