Počeo je sa radom Telefonski centar za slušanje „Nit“

Caritas Apostolskog Egzarhata, Župski Caritas Ruski Krstur

Telefonski centar za slušanje „Nit“ – psihološko-duhovna podrška SVIM osobama koje imaju bilo kakvu vrstu problema – porodičnih, tinejdžerskih, emotivnih, ljubavnih, problem neke vrste zavisnosti i drugih, zvanično je počeo sa radom 16. novembra 2015. godine.

NitKoordinatorka Centra „Nit“ dipl. psiholog Sonja Vislavski

Centar je otvoren za osobe u potrebi, inicirao ga je i oformio Caritas Apostolskog Egzarhata  na čelu sa izvršnim direktorom Jankom Katonom, a koordinatorka Centra je dipl. psiholog Sonja Vislavski.

Strogo po principu anonimnosti, centar će raditi svakog dana od 20 do 22 časova, osim nedelje. Otvorene telefonske linije biće u Ruskom Krsturu 025/703-011 i Novom Sadu 021/6-741-421, a ponedeljkom u Gornjem Bregu 024/843-093.

U Centru će dežurati 18 specijalno obučenih volontera koji su prošli sertifikovanu obuku, komuniciraju na rusinskom i srpskom jeziku, a u Gornjem Bregu na srpskom i mađarskom. Zainteresovane osobe se Centru mogu javiti i na e-mail adresu: nitcentar@gmail.com.