„Zagovaranje za mrežu – odnos mreže i profesionalnih figura“ Radionica za članove mreže Naum

8. juna u Beogradu održana je radionica za članove mreže Naum, koju čine sva postojeća udruženja osoba sa narušenim mentalnim zdravljem prisutna u Srbiji. Tema radionice je bila „Zagovaranje za mrežu – odnos mreže i profesionalnih figura“, a na njemu je bio prisutan dr Paolo Sera, psihijatar i ekspert Caritasa Italije na području mentalnog zdravlja.

20150608_115841 (1024x576)

Dr Paolo Sera je ovom prilikom pozvao predstavnike mreže Naum da ukazuju na probleme u tretmanu korisnika psihijatrijskih usluga i uslove u kojima se nalaze, kako bi mogli da utiču na promenu postojećeg načina rada. Izrazio je želju da mreža Naum bude važan i prepoznatljiv sagovornik u formiranju budućih politika mentalnog zdravlja, da poveća svoju vidljivost u medijima i ojača odnose sa psihijatrima, predstavnicima zdravstva i donosiocima odluka.

20150608_115910 (1024x576)