Održan susret predstavnika Caritasa Srbije sa apostolskim nuncijem u Republici Srbiji

U ponedeljak 10. decembra održan je, već tradicionalni, božićni susret zaposlenih u Caritasu Srbije sa apostolskim nuncijem u Republici Srbiji mons. Lučijanom Surijanijem. Susret je započeo svetom misom koju su predvodili apostolski nuncije mons. Suriani, beogradski nadbiskup i predsednik Caritasa Srbije mons. Stanislav Hočevar i direktor Caritasa Srbije vlč. Ivica Damjanović. Tokom mise mons. Suriani govorio je o posebnoj ljubavi koju papa Franjo ima prema onima koji su marginalizovani od strane društva i pozvao predstavnike Caritasa da budu oni koji odgovaraju na potrebe „poslednjih“ u društvu.

Nakon liturgijskog slavlja usledio je susret i razgovor sa apostolskim nuncijem i beogradskim nadbiskupom, tokom kog su razmenjene čestitke za predstojeće praznike.