Održan sastanak radne grupe za socijalnu inkluziju

U okviru projekta Societies – Support of CSOs in empowering technical skills, Inclusion of people with disabilities and EU standards in South East Europe u utorak 30. oktobra održan je šesti sastanak Radne grupe za socijalnu inkluziju.

Cilj sastanka bio je da se inicira razgovor i diskusija na temu Usluge socijalne zaštite. Upravo zbog toga sastanak je okupio i predstavnike organizacija civilnog društva koje pružaju usluge socijalne zaštite i koji su pozvani da podele svoje iskustvo, kao i izazove s kojima se suočavaju u praksi.

Nacionalni forum na kome će biti predstavljene preporuke izrađene u okviru projekta Societies, za unapređenje politika o socijalnoj inkluziji planiran je za april 2019.