Javna pokazna vežba u Temerinu povodom obeležavanja 13. oktobra Svetskog dana smanjivanja rizika od elementarnih nepogoda

U okviru obeležavanja Međunarodnog dana Smanjivanja rizika od elementarnih nepogoda, a u okviru Caritasovog projekta Dome, sigurni dome u subotu 13. oktobra održana je javna pokazna vežba u Temerinu, u školskom dvorištu Srednje škole “Lukijan Mušicki”. Javnu pokaznu vežbu organizovao je Caritas Dekanata Novi Sad zajedno sa Opštinskim vatrogasnim savezom (OVS) Temerina. Vežbu su izvodili Mali vatrogasci, deca osnovnih škola koja pohađaju radionice Zaštite od požara u Dobrovoljnom vatrogasnom društvu (DVD) Temerin, đaci srednje škole “Lukijan Mušicki”, smera Tehničar zaštite od požara i vatrogasci iz OVS Temerin, DVD Temerin, DVD Bački Jarak, DVD Sirig, DVD Klisa (Novi Sad), DVD Kać i DVD Žabalj. Javnom pokaznom vežbom rukovodili su Siniša Šavija, član upravnog odbora Vatrogasnog Saveza Srbije i komandant Vatrogasnog Saveza Žablja, Zvonko Rakić, komandant štaba Vatrogasnog Saveza Vojvodine i Duško Gvozdenović, član predsedništva Vatrogasnog saveza Vojvodine i predsednik koordinacionog tela za Južno-Bački okrug. Prisutni su bili i Lazar Perić, komandant Vatrogasnog Saveza Novog Sada, Ljuba Radulović, komandant Vatrogasnog Saveza Zrenjanina, profesori Srednje škole “Lukijan Mušicki”, smera Tehničar zaštite od požara, predstavnici Opštine, Odeljenja za zaštitu životne sredine i meštani Temerina.