Klovnovi iz Italije razveselili mališane u centrima za azil

Vodeći se davno izgovorenom krilaticom Čarlija Čaplina da je izgubljen dan, dan u kome se nisi nasmejao, najmlađi stanovnici Centara za azil u Principovcu, Krnjači i Bogovađi obezbedili su dovoljne količine smeha za letnju sezonu koja je pred njima. Zahvaljujući podršci italijanske organizacije IPSIA ACLI, gosti Caritasove mreže u Srbiji bili su članovi italijanske organizacije “Terraferma Clown, clown senza confini”, udruženja klovnovskih volontera okupljenih na polju pružanja podrške najmlađim migrantima u izbegličkim centrima. Crveni nosevi, baloni od sapunice, trikovi sa vatrom bili su dobar povod da se gromoglasan smeh prolama kroz centre za azil i da se osmeh vrati na lica dece koja nemaju detinjstvo i slobodu kao njihovi vršnjaci u razvijenim zemljama Evrope. Zahvaljujući Caritasu Srem, Caritasu Beogradske nadbiskupije i Caritasu Valjevo bar na tren su mogli da osete radost Evrope dovedenu na prag izbegličkih centara.Na kraju boravka veselih volontera Terraferma Clown-a u Srbiji, u saradnji sa Caritasom Valjevo organizovana je zabava za decu na Gradskom trgu u Valjevu. Najmlađi Valjevci su aplauzom pozdravili i osmehom nagradili sve trikove i gegove razdraganih Italijana koji su nedeljno popodne posvetili njima.