Dome, sigurni dome! Okrugli sto o prirodnim katastrofama održan u Opštini Temerin

Smanjivanje rizika od prirodnih katastrofa je kontinuiran proces koji zahteva angažovanje svih zainteresovanih strana u realizaciji aktivnosti koje će pripremiti kako stanovništvo tako i teritoriju. Caritas Srbije zajedno sa biskupijskim Caritasima realizuje projekat Dome, sigurni dome, koji finansira Caritas Nemačke. Ideja je da se sprovođenjem  projektnih aktivnosti utiče na svest građana o nephodnosti pripreme i prevencije posledica prirodnih katastrofa, kao i da se radi na umrežavanju svih zainteresovanih strana u zajedničkom delovanju.

U okviru projekta, Caritas Dekana Novi Sad, u saradnji sa Skupštinom opštine Temerin, 10. maja 2018. godine, organizovao je okrugli sto na temu Smanjivanje rizika od prironih katastrofa. Tokom skupa predstavnici Caritasa prezentovali su prisutnima iz različitih uprava opštine, osnovnih škola i drugih udruženja građana aktivnosti koje su do sada realizovane, kao i aktivnosti koje će u narednom periodu biti organizovane. Predstavnici opštine iskazali su zadovoljstovo što Caritas već godinama radi na polju prevencije posledica i izrazili spremnost i volju da se udruženim resursima na teritoriji opštine Temerin redukuju problemi, čime će se uticati na smanjenje rizika. Tokom diskusije, razmenom iskustva i trenutno planiranih aktivnosti, zaključeno je da postoji veliki broj aktivnosti koje Caritas i Opština Temerin mogu zajedno realizovati i koje će obezbediti sigurniji život meštana. U toku narednog perioda saradnja će se potvrditi u konkretnim aktivnostima u kojima će se svoje učešće osim volontera Caritasa, uzeti i meštani opštine, kao i đaci osnovnih škola koji su prisustvovali Caritasovim radionicama.