Održan susret volontera Sremske biskupije

U subotu, 21. 04. 2018. u prostorijama župe Hrtkovci održan je godišnji susret volontera Caritasa Sremske biskupijem na kojima se okupilo preko 50 volontera i članova osoblja Caritasa iz župa: Sremska Mitrovica, Beočin, Čerević, Sremska Kamenica, Šid, Sot, Jamena, Zemun, Hrtkovci, Nikinci i Platičevo. Susret je započeo sa uvodnom molitvom i pozdravom, koje je predvodio prečasni Jozo Duspara, direktor Caritasa Srem. Prvi deo susreta bio je posvećen duhovnoj obnovi volontera, a pored prečasnog Duspare, duhovni nagovor održao je prečasni Mihajlo Malacko, grkokatolički sveštenik. Drugi deo susreta bio je posvećen prezentaciji o volontarizmu, šta je volontiranje i ko su volonteri. Prezentaciju je održala Jovana Lončarević iz Caritasa Srbije. Nakon predavanja sledila je razmena iskustava volontera iz župa, koji su predstavili karitativne aktivnosti koje organizuju tokom godine.