Caritas Srbije podržao “Rasadnik ideja, znanja i veština” za pomoć osobama sa smetnjama u razvoju i invaliditetom

Predstavnici Caritasa Srbije posetili su u ponedeljak 29. Januara udruženje EVO RUKA, koja implementira projekat “Rasadnik ideja, znanja i veština”.

Projekat je finansijski podržan od strane Caritasa Srbije, u okviru programa SOCIETIES –  Support Of CSOs In Empowering Technical Skills, Inclusion of people with disabilties and EU standards in South East Europe koji finansira Evropska unija.

Projekat „Rasadnik ideja, znanja i veština“ ima za cilj stvaranje uslova za održive usluge u zajednici namenjene deci sa smetnjama u razvoju i invaliditetom, njihovim porodicama i odraslim ososbama sa invaliditetom kroz unapređenje socijalnog preduzeća (poljoprivredne proizvodnje i proizvodnje zimnice), edukacije o domaćoj proizvodnji hrane namenjene deci i roditeljima, unapređenje i uspostavljanje socijalnih i životnih veština za decu sa smetnjama u razvoju kroz radionice i praktičan rad, podizanje svesti javnosti o potrebama ove populacije i mogućim rešenjima.