Caritas i prijatelji na Christmas Platz-u ispred TC Ušće

Od 18. decembra do 15. januara Caritas ima otvoren prodajni štand na Christmas Platz-u ispred Tržnog centra Ušće u Beogradu. Pored tipičnih novogodišnjih proizvoda, koji se prodaju na drugim štandovima, na Caritasovom štandu nalaze se posebni proizvodi, pripremljeni od strane socijalnih preduzeća i poslastičara – prijatelja Caritasa, koji su želeli da podrže ovu humanitarnu akciju. Među različitim proizvodima na našem štandu mogu se naći: čoko šljive iz udruženja Naša kuća; ajvar, džem i rakija iz Caritasa Šabac; ajvar i pekmez udruženja Lužničke rukotvorine iz Babušnice, medenjaci i kolači, ali i igrica Caritasa Srbije o elementarnim nepogodama „Ne rizikuj čoveče“.

Od 28. novembra do 28. decembra Caritas je učestvovao i na Božićnom Winter festu u Novom Sadu, koji je održan na trgu ispred katedrale.

Prihodi od prodaje proizvoda namenjeni su za podršku ovim socijalnim preduzećima, koja radno angažuju osobe sa invaliditetom i sa mentalnim smetnjama.

Zahvaljujemo se Color Press grupi na pozivu da učestvujemo na ovim događajima i na dobroj organizaciji.