Trening o SPHERE standardima

Od 23. do 26. oktobra Caritas Srbije organizovao je trening SPHERE standarda za koordinatore Caritasa u Srbiji.

Trening je predvodila Nina Wöhrmann, stručnjak za SPHERE standarde koja je u 4 dana predstavila minimalne standarde koje humanitarne organizacije moraju ispunjavati kada pružaju pomoć.

U prva dva dana, učesnici su saznali više o minimum standardima i prezentovana su im osnovna prava korisnika u humanitarnom radu.

U poslednja dva dana treningu su se pridružili i drugi zaposleni u Caritasu, kako bi upoznali više o humanitarnim standardima, koje svaka organizacija mora osetiti kao obavezu i koje treba da ispunjava radi kvalitetnijeg rada i što zadovoljnijih korisnika.

Trening se sprovodio kroz proučavanje knjige SPHERE standarda, obogaćen aktivnim učešćem članova Caritasa i njihovim dosadašnjim iskustvima rada na terenu. Učesnici su pokazali oduševljenje predavačem, kvalitetom treninga i stečenim znanjem, a svako od njih dobio je i sertifikat o uspešno završenom treningu.