Predsednik Caritasa Nemačke posetio Centar za azil Krnjača

Predsednik Caritasa Nemačke, Dr Peter Neher, u pratnji Klaudija Mozera, voditelja odeljenja za Latinsku Ameriku i Evropu, Tobijasa Nelkea, koordinatora projekta pomoći migrantima u Srbiji, Grčkoj i Turskoj, kao i predstavnika Caritasa Srbije, posetio je 30.08.2017. Centar za smeštaj tražilaca azila Krnjača u Beogradu. Poseti se pridružio i Matijas Šikorski, referent za politička pitanja Ambasade SR Nemačke u Beogradu. Učesnici su imali prilike da se upoznaju sa aktivnostima Caritasa u ovom centru, kroz rad vešeraja za potrebe izbeglica, animaciju i edukaciju dece i odraslih, podelu humanitarne pomoći i psihosocijalnu podršku. Za vreme posete osoblje Caritasa i predstavnici izbeglica su nastavili rad na uređenju novih baraka za smeštaj u ovom centru, prvenstveno kroz akciju krečenja, koja je u toku u poslednje dve nedelje.

Članovi delegacije su takođe razgovarali sa predstavnicima uprave kampa, koji su izrazili zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom sa Caritasom, kao i sa predstavnicima izbeglica koji su podelili svoja životna iskustva.