Smanjenje rizika od poplava: Uređenje vodotokova na teritoriji Banje Vrujci i edukacija najmlađih članova

U cilju smanjenja rizika od poplava volonteri udruženja „Inicijativa za Banju Vrujci“ su uz podršku Caritasa Valjevo započeli uređenje vodotoka potoka Jarevca, pritoke reke Toplice, na teritoriji Banje Vrujci.

Nakon uređenja dela potoka Jarevac, pritoke reke Toplice, nastavljene su aktivnosti Caritasa Valjevo i udruženja „Inicijativa za Banju Vrujci“ sa ciljem upravljanja smanjenjem rizika od prirodnih katastrofa i delovanja u vanrednim situacijama. Najmlađi žitelji Banje Vrujci upoznali su se sa prirodnim katastrofama, mogućnostima preventivnog delovanja i bezbednim ponašanjem tokom elementarnih nepogoda. Nakon održane edukacije vrujački mališani su testirali svoje znanje kroz društvenu igru “Ne rizikuj čoveče” koju je Caritas uradio sa ciljem edukacije dece o prirodnim nepogodama, bezbednim ponašanjem tokom elementarnih nepogoda i zaštiti životne sredine.