U saradnji sa Savezom za cerebralnu i dečju paralizu “Suncokret” Vojvodina, Caritas “Sveta Anastazija” Sremska Mitrovica organizovao je motivacionu tribinu “Slušaj me srcem i razumećeš”.  Cilj tribine je skretanje pažnje na probleme sa kojima se suočavaju osobe sa poteškoćama u govoru i ukazivanje na činjenicu da otežan govor nije nesavladiva  prepreka u vođenju svakodnevnog života. Tribinu je vodila godpođa Jelena Radović, diplomirani pravnik i sekretar Saveza, uz malu pomoć njenog personalnog asistenta i gospođe Ružice Garunović, sekretara Društva za cerebralnu i dečju paralizu Sremskog okruga.

Caritas u Srbiji nastavlja sa podizanjem svesti stanovništva o problemima sa kojima se suočavaju osobe sa invaliditetom, kao i druge ranjive i marginlaizovane kategorije društva.