Od 12. do 14. feburara u Beogradu na treningu Ljudska prava i demokratija, okupili su se predstavnici 15 organizacija mladih iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, i Srbije, koje su partneri na projektu Youth United.

Kroz brojne radionice i interakciju sa učesnicima predavači Sara Dereta i Dušan Pokuševski iz Beogradskog centra za ljudska prava, obradili su teme nastanka ljudskih prava, njihove podele, međunardonih  mehanizama zaštite ljudskih prava, diskriminacije, vladavine prava, demokratije, izgradnje mira i pomirenja, kao i uloge organizacija civilnog društva u izgradnji mira.

Učesnici iz različitih krajeva Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije uvideli su puno sličnosti u zajedničkim vrednostima i želji da grade društvo bez predrasuda i diskriminacije.

Projekat Youth United zajedno sprovode Caritas BIH, Caritas Slovenije i Caritas Srbije, u cilju osnaživanja udruženja mladih, podsticanja multietničke saradnje i međureligijskog dijaloga. Projekat je ko-finansiran od Erasmus + fonda Evropske Unije i traje do avgusta 2019. godine.