Biskupijski Caritas Srem je 21.12.2019. uručio donaciju u polovnoj garderobi beogradskom Svratištu za decu i Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti „Kovin“. Predstavnici ove dve ustanove izrazili su zahvalnost i istakli značaj ovakvih akcija.

Iz Svratišta apeluju na donacije, pre svega u sredstvima za ličnu higijenu, novom donjem vešu, peškirima i čarapicama,  ali i kućnoj hemiji, školskom priboru, igračkama i ostalim potrepštinama za decu.
Takođe, iz SBPB “Kovin” poručuju da su donacije u garderobi i sredstvima za ličnu higijenu preko potrebne, budući da su mnogi pacijenti napušteni i zaboravljeni od strane svojih porodica.

U prikupljanju garderobe, u velikoj meri pomogli su mladi volonteri Rotari kluba Stara Pazova, kao i članovi hora Viva Vox. Prikupljena garderoba oprana je u vešeraju Caritasa Srem.