Prema podacima Svetske organizacije za bipolarni poremeća (International Society for Bipolar Disorders)  više od 60 miliona ljudi u svetu živi sa bipolarnim poremećajem. 30.mart se širom sveta obeležava kao Svetski dan borbe protiv bipolarnog poremećaja, sa ciljem podizanja svesti i informisanja društva o ovoj mentalnoj smetnji i teškoćama sa kojima se suočavaju ljudi koji pate od ovog poremećaja. Bipolarni poremećaj karakterišu ekstremne promene raspoloženja, od duboke depresije do ekstremne euforije ili manije. Ove faze ponekad traju i danima, pa i nedeljama, a kod mnogih ljudi je izrazito dominantna depresivna faza. Iako je reč o veoma ozbiljnom poremećaju, važno je znati da bipolarni poremećaj može da se leči, ali da je potrebna velika podrška porodice i prijatelja.

Sagledajte bipolarni poremećaj iz ugla osobe koja se sa njim nosi dugi niz godina! Gospođa Melinda Đorđević, aktivistkinja Pokreta za mentalno zdravlje, govoriće javno o životu sa bipolarnim poremećajem i odgovoaraće na sva vaša pitanja uživo na njenom YouTube kanalu 30.marta od 18h.

Caritas Srbije u okviru projekta SOCIETIES 2, kao i u saradnji sa svojim partnerima iz Pokreta za mentalno zdravlje vodi kontinuiranu kamapnju podizanja svesti o mentalnom zdravlju, rušenju stigme i unapređenju položaja osoba sa mentalnim smetnjama.