U Beogradu se u periodu 6 – 8. aprila 2022.godine održava trening “Prikupljanje sredstava za organizacije civilnog društva” koji se organizuje u okviru projekta SOCIETIES 2. Trening vode renomirane trenerice Tanja Bjelanović i Snežana Stojanović, a učestvuju predstavnici civilnih društava iz regiona koja se bave socijalnom inkluzijom osoba sa invaliditetom.

Projekat SOCIETIES 2 finansira EU, a realizuju ga Caritasove organizacije iz regiona. Opšti cilj projekta je jačanje učešća organizacija civilnog društva u javnom dijalogu i uticaj na proces donošenja odluka, povećanjem njihove stručnosti i kapaciteta u područjima socijalne uključenosti osoba s invaliditetom i politike deinstitucionalnosti.