Da li ste se ikada zapitali sa kakvim se sve problemima i izazovima suočavaju osobe sa mentalnim smetnjama? Da li želite da svet pogledate očima korisnika psihijatrijskih usluga? Ako je Vaš odgovor potvrdan, ne propustitite priliku da 3. novembra, na Dorćol Platzu pogledate forum teatar – Priče iz duše, interaktivnu pozorišnu predstavu nastalu na osnovu iskustava korisnika psihijatrijskih usluga. Forum teatar je specifična vrsta otvorenog pozorišta, koje ima za cilj da utiče na aktuelne osetljive teme. U njemu su aktivni svi učesnici: glumci i publika, jer zajedno pokušavaju da nađu prihvatljiva rešenja na probleme sa kojima se suočavaju.

Kreativni proces forum teatra vodi psihološkinja i umetnica Vera Erac, a učesnici/glumci su članovi Udruženja DUŠA. Kroz ovu interaktivnu pozorišnu predstavu glumci predstavljaju kako se drustvo ophodi prema osobama sa mentalnim smetnjama,

Predstava se održava u okviru regionalnog projekta SOCIETIES 2 koji realizuje Caritas Srbije, a finansira Evropska unija. a predstavlja deo kampanje podizanja svesti i razbijanja stigme, koju Caritas Srbije sprovodi zajedno sa partnerskim organizacijama iz Pokreta za mentalno zdravlje

Za razliku od ljudi, mentalni poremećaj ne diskriminiše i ne bira ni pol, ni uzrast, ni zanimanje, ni nivo inteligencije ili obrazovanja… Niko nije imun! Može da se desi svakome!