Besplatni kursevi. Mlada korisnica iz elemira sa svojim mentororomZahvaljujući podršci organizacije Renovabis, projekat YourJob posvećuje posebnu pažnju povećanju zapošljivosti mladih iz ruralnih sredina. Cilj projekta jeste da se kroz aktivnosti Caritasovih Centara za mlade u Zrenjaninu, Nišu i Šidu, mladima iz seoskih sredina u okolini ovih gradova pruži prilika za sticanje neophodnih veština i iskustava koja će im otvoriti vrata ka zaposlenju u svom rodnom mestu. Kroz različite aktivnosti poput profesionalnih kurseva u cilju dokvalifikacije ili prekvalifikacije, plaćene stručne prakse kod poslodavaca, karijernog vođenja i savetovanja i obuka mekih veština, projekat YourJob omogućava mladima da steknu dragocena znanja i veštine koje su ključne za ulazak na tržište rada.

Primeri dobre prakse

Mladi korisnik iz Lukinog Sela sa svojim metnorom u radioniciMlada Nikolina iz Elemira sa velikim entuzijazmom pohađa kurs za kozmetičara pod vođstvom mentora iz prestižne industrije Be Always Beautiful. Nikolina je oduševljena prilikom da usvoji nove veštine i stekne praktično iskustvo koje će joj omogućiti da pronađe zaposlenje u nekom uglednom kozmetičkom salonu ili započne sopstveni posao u rodnom mestu.

Martin iz Lukinog Sela marljivo pohađa kurs za autoelektričara. Ovaj kurs mu omogućava da savlada kompleksne tehnike popravke i održavanja automobila, što će mu otvoriti vrata za zaposlenje u auto-servisima ili čak za otvaranje sopstvenog servisa u rodnom selu. Martin je primer mladog čoveka koji, zahvaljujući YourJob projektu, vidi svetliju budućnost pred sobom.

Saradnja sa lokalnom samoupravom

Gradonačelnik Salapura i YourJob savetnica DijanaProjekat YourJob ne samo da pruža prilike za obrazovanje i praksu, već aktivno doprinosi povezivanju Caritasa sa lokalnim zajednicama i institucijama. U okviru obilaska okolnih sela, predstavnici Grada Zrenjanina upoznati su sa mogućnostima koje njihovim mladim žiteljima pruža projekat YourJob. Gradonačelnik Zrenjanina, gospodin Simo Salapura, još jednom je sa oduševljenjem podržao ovu inicijativu, ističući značaj uključivanja mladih iz ruralnih sredina u sve aspekte društvenog i ekonomskog života.  Predstavljanje projekta na ovakvim događajima doprinosi većoj vidljivosti i podršci od strane lokalnih vlasti, što je ključno za uspeh i održivost samog projekta.

YourJob savetnice u društvu predsednika MZ ElemirNedavno je potpisan memorandum o saradnji sa predsednikom Mesne zajednice Elemir, Milanom Poučkim. Ovaj memorandum predstavlja čvrstu osnovu za dalje unapređenje saradnje i zajedničkih aktivnosti koje će mladima poput Nikoline, omogućiti bolje uslove za obrazovanje i zapošljavanje.

Projekat YourJob, zahvaljujući nesebičnoj podršci Renovabisa, pokazuje kako pravilno usmerene inicijative mogu značajno doprineti povećanju zapošljivosti mladih iz ruralnih sredina. Kroz edukaciju, praksu i podršku, mladi dobijaju šansu da izgrade bolju budućnost za sebe i svoje zajednice, obasjavajući svoj put svetlom nade i mogućnosti.

Caritas nastavlja sa ostvarivanjem svoje misije. Podržite rad Caritasa!
Žiro račun za donacije u RSD: 220-31186-42