U petak, 2.juna 2017. U Vinkovcima, u zgradi Vukovarsko-srijemske županije, potpisan je ugovor o saradnji partnera iz Hrvatske i Srbije na projektu „TAKE CARE!“ na polju razvoja palijativnog zbrinjavanja, a u okviru programa Interreg IPA prekogranične saradnje Hrvatska – Srbija 2014 – 2020. Projekat „Take care!“ ima za cilj razviti i unaprediti kvalitet nege za teško obolele, starije i osobe sa invaliditetom kroz razvijanje palijativnog zbrinjavanja i komplementarnih i kompatibilnih socijalnih usluga putem zajedničkih programa umrežavanja i treninga. Period implementacije traje 20 meseci i ukupne je vrednosti od skoro 800.000 evra.

Partneri na projektu sa srpske strane su Opšta Bolnica Sremska Mitrovica, Caritas „Sv. Anastazija“ Sremska Mitrovica i Regionalna razvojna agencija “Srem“ iz Rume, a sa hrvatske strane nosilac projekta Udruženje OSI „Bubamara“ iz Vinkovaca i Dom za stare Ilok. Svečanom potpisivanju ugovora prisustvovala je i ministarka Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Gabrijela Žalac, kao i župan Vukovarsko Srijemske županije Božo Galić. Potpisnici sa naše strane bili su prim. dr. Duško Madžić, zamenik direktora OBSM, direktor RRA Srem Milan Mirić i koordinator mitrovačkog Caritasa Kristina Dragišić.