Konkurs za podsticajna sredstva iz Lokalnog fonda za zapošljavanje osoba sa invaliditetom na teritoriji Grada Kragujevca u 2024. godini

Grad Kragujevac, Fondacija Ana i Vlade Divac, uz podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID), i Regionalna agencija za ekonomski razvoj Šumadije i Pomoravlja osnovali su u maju 2024. godine „Fond po meri“: Podsticajni fond za zapošljavanje osoba sa invaliditetom. Ovaj fond pruža finansijsku i mentorsku podršku osobama sa invaliditetom sa teritorije grada Kragujevca za pokretanje ili unapređenje poslovanja, kao i privrednim društvima i udruženjima koja će zaposliti osobe sa invaliditetom.

Podsticajni fond osnovan je u okviru projekta „Posao po meri: Ekonomsko osnaživanje osoba sa invaliditetom“, koji sprovodi Forum mladih sa invaliditetom sa partnerima Fondacijom Ana i Vlade Divac, Karitasom Srbije, Smart Kolektivom i Centrom za samostalni život osoba sa invaliditetom Srbije, uz podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).

Korisnici mogu da se prijave za korišćenje sredstava iz fonda putem konkursa koji je otvoren do 30. septembra 2024. godine.

Detaljnije na sajtu Fondacije Ana i Vlade Divac