Radionica izgradnje mreže branilaca ljudskih prava

U subotu 8. aprila u Beogradu, u okviru projekta Human Rights PROMENE – Human Rights PROmotion of MEntal Health Network, održana je Radionica izgradnje mreže branilaca ljudskih prava, koja je okupila predstavnike udruženja osobama sa mentalnim smetnjama iz desetak gradova u Srbiji.

Trening je vodila Snežana Stojanović, socijalni radnik i član Tima TRI trenera Građanskih inicijativa. Na interaktivan način ona je sa učesnicima govorila o organizaciji rada Mreže i načinu kako ova mreža može pomoći u ostvarivanju prava ranjivih grupa, kao što su osobe sa mentalnim poteškoćama. Udruženja su se na radionici dogovorila da u okviru mreže prate slučajeve diskriminacije osoba sa mentalnim smetnjama i s tim u vezi su zajedno kreirali interni formular koji će koristiti.

Projekat HUMAN RIGHTS PROMENE – HUMAN RIGHTS PROmotion in MEntal health Network je finansiran je od strane Evropske unije, u okviru programa Evropski instrumenti za demokratiju i ljudska prava (EIDHR).