Održan trening “Umrežavanje i izgradnja koalicija”

U Kući ljudskih prava u Beogradu 30. i 31. marta, u organizaciji Caritasa Srbije, održan je trening „Umrežavanje i izgradnja koalicija“, koji je okupio dvadeset predstavnika organizacija koje se bave osobama sa mentalnim smetnjama ili sa invaliditetom iz Beograda, Novog Sada, Jagodine, Trstenika, Niša, Dimitrovgrada, Kovina, Kragujevca i Šapca.

Trening je deo programa izgradnje kapaciteta organizacija civilnog društva u procesima socijalne inkluzije i razvoja dijaloga sa institucijama. Cilj treninga je bio osnaživanje i umrežavanje organizacija koje rade na polju pružanja usluga osoba sa mentalnim smetnjama i osobama sa invaliditetom ili okupljaju članove ovih ranjivih grupa.

Predavači su bili predstavnici „Global Initiative of Psychiatry“ iz Bugarske, koji su između ostalog organizovali niz praktičnih vežbi.  Trening je pozitivno ocenjen od strane svih učesnika i time je veoma uspešno zaključen. Nakon ova dva dana predavači ostaju na raspolaganju učesnicima za dalje konsultacije.

Trening je organizovan u okviru regionalnog projekta SOCIETIES koji finansira Evropska unija.