Povodom Međunarodnog dana ljudskih prava i 75 godina od donošenja Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima, Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog organizovalo je u Pedagoškom muzeju u Beogradu svečanost na kojoj je ministar Tomislav Žigmanov dodelio zahvalnice partnerima iz javne uprave, medija, civilnog društva, lokalne samouprave, akademske zajednice i drugih organizacija i institucija, kao i istaknutim pojedincima za podršku unapređenju ljudskih prava u Srbiji.

Caritas Srbije je članica/osnivač Pokreta za mentalno zdravlje i Mreže za borbu protiv beskućništva koje su ovm prilikom dobile posebna priznanja za rad u svojim oblastima. Ponosni smo na činjenicu da je naš rad prepoznat, ali istovremeno dodatno motivisani da nastavimo sa još intenzivnijim delovanjem na unapređenju položaja ranjivih grupa i pojedinaca u osetljivom položaju.

Ovom prilikom čestitamo i zahvaljujemo na posvećenom i profesionalnom radu svim partnerskim organizacijama – članicama Pokreta za mentalno zdravlje i Mreže za borbu protiv beskućništva.