U ponedeljak, 21.12.2020. potpisan je prvi ugovor o dodeli granta u okviru projekta SOCIETIES. Udruženje za pomoć osobama sa neurozom HERC, jedno je od osam udruženja, dobitnika bespovratnih sredstava. Kroz projejkat ŠnajdeRAJ – štepom do osmeha koji će realizovati u saradnji sa udruženjem Čep za hendikep, HERC će pokrenuti krojačku radionicu. Pokretanje ove radionice ima dvojak cilj: sa jedne strane, kroz rad u radionici osobe sa mentalnim smetnjama će sticati veštine koje će doprineti poboljšanju njihovog psihosocijanog statusa, a sa druge strane osobama sa invaliditetom će biti omogućena reparacija ortopedzkih pomagala i rekvizita. U ime udruženja „HERC“ ugovor je potpisala predsednica udruženja, gospođa Larisa Despotović, a u ime Caritasa Srbije, gospođa Jelena Ankić, koordinatorka regionalnog projekta SOCIETIES koji u Srbiji Caritas realizuje u partnerstvu sa Građanskim inicijativama.

Želimo puno uspeha u realizaciji projekta!

Caritas Srbije nastavlja sa zalaganjem za poboljšanje položaja osoba sa invaliditetom i osoba sa mentalnim smetnjama.