Drugi po redu boot camp za buduće mlade preduzetnike u okviru projekta YourJob otvoren je u utorak, 06. oktobra u hotelu Andrevlje Ceptor na Fruškoj gori i trajaće do petka, 09. oktobra. Više od dvadesetoro ambicioznih mladih ljudi iz Aleksinca, Zrenjanina, Iriga i Rume imaće priliku da tokom ovog četvorodnevnog treninga stekne nova znanja o pokretanju i vođenju sopstvenog (socijalnog) biznisa. Obuku drže gospodin Neven Marinović i gospođa Neda Stanković, renomirani treneri iz Smart kolektiva, neprofitne organizacije, lidera u promovisanju koncepta društveno odgovornog poslovanja i razvoja socijalnog preduzetništva u Srbiji. Sa polaznicima, svoja bogata iskustva podeliće i iskusni preduzetnici i privrednici. Boot Camp je otvorila koordinatorka projekta u Srbiji, gospođa Marina Kostić, a događaju prisustvuju i članovi YourJob tima, predvođeni regionalnim koordinatorom projekta, gospodinom Tobiasom Noelkeom iz Caritasa Austrije. Ovo je drugi od tri boot campa koji će biti organizovani u okviru projekta YourJob. Nakon okončane obuke, polaznici će biti u prliici da konkurišu za bespovratna novčana sredstva za započinjanje sopstvenog biznisa.

Opšti cilj regionalnog projekta projekta YourJob  (Youth Overcoming Unemployment Regionally through Job Opportunities on the Balkans) je povećanje zapošljivosti mladih i njihovo osnaživanje za izlazak na tržište rada.  Projekat finansiraju Austrijska razvojna agencija, Caritas Austrije i Renovabis,  a u Srbiji ga implementiraju Caritas Srbije, Caritas Zrenjaninske biskupije, Biskupijski Caritas Srem i Caritas Aleksinac. Projekat se realizuje u Zrenjaninu, Rumi i Aleksincu.