Povodom 10. oktobra, Međunarodnog dana borbe protiv beskućništva, u ime Mreže organizacija za borbu protiv beskućništva, Caritas Srbije vas poziva na solidarni ulični skup Niko bez hrane, niko bez krova, niko bez podrške! 2024.
Program događaja:
  • 17:00 – 17:30
    muzički nastup “Bubnjarke sa ulice”
    obraćanje povodom Međunarodnog dana borbe protiv beskućništva
    muzički nastup “Horkestar”
  • 17:30 – 18:40
    projekcija dokumentarnog filma “Hotel Dvojka”
  • 18:40 – 19:00
    razgovor o centralnoj temi skupa
  • 19:00 – 20:30
    muzički nastup Dragan Vojvodić, muzičar i osoba u situaciji beskućništva
    muzički nastup DJ Bege Fank
Beskućništvo je život u apsolutnom siromaštvu. Kada skrećemo pažnju na beskućništvo, govorimo o ljudima bez krova nad glavom, ljudima koji žive u nesigurnom ili neadekvatnom smeštaju, ali govorimo i o našem društvu koje želimo da menjamo u pravcu društva empatije, solidarnosti, brige i poštovanja ljudskih prava.

Beskućništvo nije lični izbor, beskućništvo je složen društveni problem, i tiče se svih nas!
Tokom skupa možete donirati:
• Garderobu donji veš i čarape (novo),
• svakodnevnu i sportsku odeću
• kape i rukavice, zimske jakne (ne kapute i mantile),
• obuću (patike, čizme, cipele),
• ćebad i vreće za spavanje,
• hranu (konzerviranu hranu, hranu sa dugim rokom trajanja)
• sredstva za ličnu higijenu (sapun, kupke, šamponi, vlažne i papirne maramice, higijenski ulošci, brijači, četkice i pasta za zube),
• kao i novčane donacije.