Kao jedan od osnivača Pokreta za mentalno zdravlje, Caritas Srbije vas poziva na 4. po redu Beogradski festival mentalnog zdravlja, koji se ove godine održava pod sloganom POKRENI RAZGOVOR, PROMENI PRIČU. Cilj je da se skrene pažnja javnosti na brojne izazove sa kojima se društvo suočava u vezi sa mentalnim zdravljem, da se o ovim temama javno i kontinuirano govori, da se ruše predrasude i razbije stigma. Duboko smo uvereni da je upravo razgovor na ovu izuzetno važnu javno-zdravstvenu temu ključan korak ka stvaranju zdravijeg i podržavajućeg društva. Kroz otvorenost, edukaciju i razumevanje, možemo značajno doprineti smanjenju predrasuda i stigme, uticati na podizanje svesti o nužnosti unapređenja postojećih sistema podrške u zajednici, važno je da budemo svesni da svako od nas može dati svoj doprinos u stvaranju društva u kojem je mentalno zdravlje prepoznato kao vitalan deo celokupnog zdravlja i blagostanja svakog pojedinca.

Program Fesitvala možete preuzeti ovde

Pokreni razgovor, jer:
🔹️jedino kroz razgovor možemo da promenimo način na koji se priča o mentalnom zdravlju
🔹️pokretanjem razgovora možemo da promenimo pogrešna uverenja koja postoje u društvu
🔹️kroz razgovor delimo znanja i gradimo društvo u kome možemo da se međusobno podržimo
🔹️kada razgovaramo, delimo i lepa i teška iskustva
🔹️razgovorom saznajemo da nismo sami

Hajde da zajedno rušimo barijere i stigmu, razbijamo mitove i pokrećemo razgovore.