Međunarodni dan ljudskih prava

Organizacija Caritas Srbije i mreža za mentalno zdravlje NaUM organizuju obeležavanje Međunarodnog dana ljudskih prava u okviru kampanje podizanja svesti o pravima osoba sa mentalnim smetnjama.

12.12.2017.

17.00 – Projekcija dokumentarnog filma Čovek je čoveku lek
Dokumentarni film govori o pozitivnim primerima poštovanja ljudskih prava osoba sa mentalnim smetnjama i invaliditetom kroz predstavljanje udruženja, novih usluga u zajedinici i prilika za radno angažovanje i zaposlenje kada je ova ranjiva grupa u pitanju.

17.00 – 18.00 SLOW DATING
Svi zainteresovani moći će da razgovaraju sa nekim od članova udruženja osoba sa mentalnim smetnjama iz Beograda. Slow dating će im omogućiti da direktno od korisnika čuju sa kojim se problemima nose osobe sa mentalnim smetnjama u Srbiji.

18.00 – 20.00 THERAPY CAFE
Udruženje za podršku ljudima sa neurozom Herc organizuje Therapy cafe. Tema: Asertivnost.
Prijave su otvorene za sve ljubitelje psiholoških tema, osobe koje žele da rade na rešavanju određenih psiholoških problema i upoznaju ljude sa istim problemima ili interesovanjima.
Učešće je besplatno, obavezne su prijave na mail: hercudruzenje@gmail.com zbog ograničenog broja mesta.

Događaj se realizuje u okviru projekta HUMAN RIGHTS PROMENE koji je finansiran od strane Evropske unije.