Koordinacioni sastanak upravnog odbora projekta Societies

U petak 7. aprila u prostorijama Caritasa Srbije u Beogradu održan je koordinacioni sastanak grupe zadužene za upravljanje projektom Societies – Support of CSOs in Empowering Technical skills, Inclusion of people with disabilities and EU standards in South East Europe. Ovu grupu čine koordinatori ovog projekta iz zemalja regiona, kao i ekspert iz Caritasa Italije, koji su se sastali u cilju planiranja daljih aktivnosti u okviru ovog projekta.

Sam projekat je počeo 1. januara 2016. godine i traje 4 godine. Opšti cilj projekta je unapređenje kapaciteta organizacija civilnog društva u jugoistočnoj Evropi u procesima socijalne inkluzije i u promovisanju politika socijalne inkluzije putem efikasnog dijaloga sa institucijama tokom procesa donošenja odluka. Nosilac projekta je Caritas Srbije, zajedno sa 15 organizacija partnera iz zemalja jugoistočne Evrope i Italije, a projekat je finansiran od strane Evropske Unije.