Caritas Srbije i kompanija OMV sa ponosom nastavljaju saradnju na Projektu integracije tinejdžera iz socijalno ugroženih porodica, koji se realizuje još od 2016. godine. U sredu, 25. septembra 2024. u Vršcu, i 26. septembra 2024. u Aleksincu, potpisani su ugovori sa troje tinejdžera koji su dobili priliku da, uz redovno školovanje, rade skraćeno radno vreme (20 sati nedeljno) na OMV benzinskim stanicama u Vršcu i Deligradu. Ugovore su potpisali predstavnici OMV-a, Caritasa Srbije, kao i Biskupijskog Caritasa Zrenjanin i Caritasa Aleksinac.

Cilj projekta jeste ekonomsko osnaživanje i pružanje podrške tinejdžerima iz socijalno ugroženih porodica kako bi uspešno završili školovanje, lakše se profesionalno i socijalno integrisali u društvo i pripremili za samostalan život. Aktivnosti i radno vreme su pažljivo prilagođeni školskim obavezama, kako bi tinejdžeri nesmetano nastavili svoje obrazovanje. Radni angažman traje 10 meseci, tokom kojih svaki tinejdžer stiče nova znanja, veštine i radno iskustvo, dok istovremeno nastavlja svoje školovanje. Tokom trajanja projekta, napredak učesnika prati pedagoški mentor iz Caritasa, kao i supervizori na benzinskim stanicama, čime se osigurava da svaki korak njihove karijerne i obrazovne integracije bude podržan.

Caritas Srbije nastavlja da pruža pomoć najugroženijim kategorijama stanovništva i da se aktivno zalaže za poboljšanje njihovog položaja u društvu. I ovom prilikom zahvaljujemo kompaniji OMV koja je prepoznala značaj pružanja podrške mladima u osetljivom položaju.