U Kući ljudskih prava u Beogradu, 15. i 16. marta 2018. održan je trening “Procena uticaja inicijativa socijalne inkluzije” koji je Caritas organizovao u okviru projekta SOCIETIES. Trening su držali predavači iz italijanske organizacije “Psicologi per i popoli del mondo” koja je partner na projektu. Na treningu su učestvovali stručni radnici: psiholozi, defektolozi i psihijatri iz organizacija civilnog društva koje rade sa osobama sa mentalnim smetnjama: Herc, Evo ruka i Naša kuća iz Beograda, Caritas Valjevo, Dobri ljudi i Zračak iz Valjeva, Nova vizija iz Kikinde, Sunce iz Novog Kneževca i Duga iz Zrenjanina.

Projekat SOCIETIES ima za cilj da pomogne organizacijama civilnog društva u osnaživanju tehničkih veština i da doprinese socijalnom uključivanju osoba sa invaliditetom i mentalnim smetnjama, kroz primenu EU standarda u jugoistočnoj Europi. Projekat se sprovodi u 5 zemalja jugoistočne Europe, uz podršku stručnjaka iz Italije i Bugarske.