Održan trening “Lobiranje i javno zastupanje”

U organizaciji Caritasa Srbije u Beogradu 15. i 16. decembra 2016. godine održan je trening „Lobiranje i javno zastupanje“, koji je okupio 12 predstavnika organizacija koje se bave osobama sa mentalnim smetnjama ili sa invaliditetom iz raznih krajeva Srbije. Predavači su bili predstavnici „Foundation 42“ i „SMART Foundation“ iz Bugarske.

Trening je deo programa izgradnje kapaciteta organizacija civilnog društva u procesima socijalne inkluzije i razvoja dijaloga sa institucijama. Cilj treninga je bio  osnaživanje organizacija koje rade na polju pružanja usluga osoba sa mentalnim smetnjama i osobama sa invaliditetom  ili okupljaju članove ovih ranjivih grupa pri planiranju i implementaciji procesa lobiranja i inicijativa javnog zastupanja.

Trening je organizovan u okviru regionalnog projekta SOCIETIES koji finansira Evropska unija.