U okviru druge faze regionalnog projekta “SOCIETIES” koji finansira Evropska unija, Caritas Srbije i Građanske inicijative su 1.10.2020. uputili Javni poziv za podnošenje predloga projekata za organizacije civilnog društva iz Srbije koje se bave osobama sa invaliditetom i socijalna preduzeća koja zapošljavaju osobe sa invaliditetom. Na konkurs, koji je zatvoren 15. 11. 2020, prijavile su se 54 organizacije. Nakon evaluacije svih predloga, komisija za dodelu malih grantova u okviru projekta SOCIETIES 2 odlučila je da grantovima u vrednosti do 8.250,00 evra podrži sledećih osam inicijativa:

1. “Proizvodnja papira”, Udruženje za podršku osobama ometenim u razvoju “Naša kuća”, Beograd
  2. “ŠnajdeRAJ- štepom do osmeha!” Udruženje za podršku ljudima sa neurozom “HERC”, Beograd
  3. “Životna i radna zajednica Oaza Golubinci”, Udruženje za pomoć osobama sa smetnjama u razvoju Stari Grad “Živimo zajedno”, Golubinci
  4. “Inkluzivni klub za mlade”, Udruženje “Okular”, Ćićevac
  5. “Uhvati grivu – Razvoj i unapređenje usluge terapijskog jahanja za decu sa invaliditetom”, Udruženje “Griva”, Sombor
  6. “Online savetovalište za roditelje male dece sa teškoćama u razvoju”, Beogradski psihološki centar, Beograd
  7. “Zajedno do zajednice”, Udruženje “Prostor”, Beograd
  8. “Da budemo vidljive”, “Lužničke rukotvorine – Ž.E.C”, Babušnica

Čestitamo dobitnicima, a svim organizacijama se zahvaljujemo na učešću na konkursu u nadi da ćemo ubuduće sarađivati i da ćemo zajednički doprineti poboljšanju položaja osoba sa invaliditetom.