Nakon nekoliko godina pauze u radu, 19. juna 2020. godine svečano je otvoren Caritas Niš. Pored mnogobrojnih zvanica, ovoj svečanosti prisustvovali su Beogradski nadbiskup i predsednik Caritasa Srbije, mons. Stanislav Hočevar, župnik župe Uzvišenja Svetog Križa, vlč Marko, predstavnici Caritasa Beogradske nadbiskupije, Caritasa Austrije i Caritasa Srbije.

“Neka ovo bude neka vrsta novog početka, ne samo za župu Niš, ne samo za Caritas Beogradske nadbiskupije, već i za čitav Caritas Srbije“, poželeo je predsednik Caritasa Srbije, mons. Hočevar u svom pozdravnom obraćanju prisutnima.

„Pred vama je jedan težak zadatak, pre svega jer su očekivanja velika. Ja vam želim, pre svega, hrabrosti da se uhvatite u koštac sa svim problemima koji ovde postoje… Na ovom mestu bih apostrofirao jednu vrlo lepu misao – loše stvari napreduju onda kada dobri ljudi ne čine ništa. Dakle, zlo ne pobeđuje jer je jako, već zato što dobri ljudi ne žele da išta učine. Međutim, ovde ima šta da se radi i mi smo voljni. Naravno, to nije samo odgovornost ljudi koji rade u Caritasu, već i cele crkve, cele župe. Zato molim sve prisutne da ovom župskom Caritasu damo vetar u leđa i verujem da ćemo učiniti mnogo toga na slavu svih nas, a pre svega na slavu Boga“, rekao je Miloje Veljić, direktor Caritasa Beogradske nadbiskupije.

“U ovom društvenom trenutku kada žurba za postizanjem ekonomskih uspeha preti zanemarivanjem drugih društvenih ciljeva kao što su solidarnost i socijalna pravda, Caritas Niš će, kao I druge župne I dijecezenske organizacije Caritasa šriom sveta, kroz svoj rad nastojati da pomogne socijalno ugoženim I drugim zanemarenim društvenim slojevima. Smatram da je jedan od najvećih izazova Caritasa Niš, a i Caritasa uopšte, da se, u potrošaćkom društvu u kom se vreme meri novcem, posrnuli ne ostave na kolenima izvan vidokruga interesovanja društvene zajednice. Caritas treba da zastupa interese najugroženijih te da im pruži duhovnu podršku i materijalni podsticaj da poboljšaju svoj život. Naravno, u ugrožene kategorije spadaju i mladi,na svojoj životnoj prekretnici, koji će biti deo naše brige za zdravo odrastanje dece I napredak omladine, u čemu Caritas ima višedecenijsko iskustvo. Zato mi je veliko zadovoljstvo da poželim dobrodošlicu svima vama, jer kada vas vidim u ovolikom broju, to znači da postoji podrška I volja prisutnih da se pomogne humanitarna misija Caritasa Niš”, izjavio je direktor Caritasa Niš, gospodin Davor Tilinek.

Caritas Srbije i ovim putem čestita i želi puno uspeha i sreće u radu Caritasu Niš!