U četvrtak, 31.08.2017.godine u prostorijama Župskog dvora u Sremskoj Mitrovici, otvoren je Centar za mlade volontere mitrovačkog Caritasa. Opremanje ovog Caritasovog Centra za mlade volontere finansirano je od strane Ministarstva spoljnih poslova Republike Poljske, a preko Ambasade Republike Poljske u Beogradu.

Otvaranju su prisustvovali Andžej Kinđuk, zamenik Ambasadora i šef političko-ekonomskog odeljenja, Adriana Vitezović, viši referent za saradnju i kulturu Ambasade Republike Poljske, Vojislav Mirnić, načelnik za zdravstvenu i socijalnu zaštitu Grada Sremska Mitrovica, Nebojša Ilić, pomoćnik Predsednika Opštine Šid, zadužen za socijalnu zaštitu, Branislav Vukmir, direktor Centra za socijalni rad Sremska Mitrovica, Doc.dr Dejan Logarušić, direktor Centra za socijalni rad Šid i Đorđe Faor, Predsednik Rotary Cluba Sremska Mitrovica.

Računaraska oprema, elektronska oprema, nameštaj i kancelarijski i radionički materijal, biće na raspolaganju od septembra i prva od aktivnosti biće obuka negovateljica za stare sredinom septembra, kao i informatička radionica, koja će se održavati svakog petka.