Caritas Srbije i Građanske inicijative, u okviru projekta “SOCIETIES 2” koji finansira Evropska unija objavili su Javni poziv za podnošenje predloga projekata za organizacije civilnog društva iz Srbije.

U petak, 16.10. održana je prva informativna sesija u vezi sa raspisanim pozivom. Sva pitanja i odgovori biće objavljeni na sajtu projekta www.projectsocieties.org i sajtu Caritasa Srbije.

U okviru poziva finansiraće se najmanje 8 projekata u vrednosti od 5.000 do 8.250 €.

Poziv se odnosi na organizacije koje se bave osobama sa invaliditetom i socijalna preduzeća koja zapošljavaju osobe sa invaliditetom. Poziv je otvoren do 15.11.2020. godine (do 20 časova).

Druga informativna sesija održaće se 29.10.2020. u 11 časova.

Sva pitanja u vezi sa Pozivom, prijave na informativnu sesiju, kao i predloge projekata slati na mejl societies2@caritas.rs do 31.10.2020.