Trening “Medijski nastupi i prezentacijske veštine”

U okviru projekta “PRO.ME.NE” 7. i 8. oktobra u Beogradu održan je trening za članove udruženja psihijatrijskih usluga, pod nazivom “Medijski nastupi i prezentacijske veštine”. Trening su održale Vukosava Crnjanski i Jovana Đurbabić iz “Centra za istraživanje, transparentnost i odgovornost – CRTA”.

SAM_9110 (1024x576)
Tokom treninga učesnici su imali prilike da se međusobno upoznaju, stanu pred kamere, pripremaju medijski nastup u grupama, čuju praktične savete o neophodnoj pripremi pre nastupa. Ohrabrenje za sve učesnike je bila činjenica da čak i svetski poznati govornici pripremaju medijski nastup i vežbaju pre nego što definitivno stanu pred publiku ili pred kamere. Predavači su istakli da je u okviru pripreme za javni nastup bitno je razmišljati o tome koji je cilj nastupa, koja je ciljna grupa i koja bi bila eventualna nezgodna pitanja. Takođe su istakli da je bitno da poruka bude jasna i razumljiva što većem broju osoba. Karakteristike dobre poruke, koje su izneli predavači, su da je ona: jasna, kratka, jedinstvena, bitna, istinita, dosledna i emotivna. Učesnici su imali priliku da iskuse koliko je značajan čak i jedan minut medijskog nastupa, da vežbaju kako da najbolje iskoriste vreme i na što jasniji način prenesu poruku odabranoj publici.

SAM_9112 (576x1024) SAM_9108 (1024x576) SAM_9103 (1024x576)